Giprokoks Europe Sp. z o.o. se sídlem v Chorzowě byla zřízena v listopadu 2009.

    Společnost zastupuje Státní ústav projektování podniků koksochemického průmyslu Giprokoks z Charkova, a také Inženýrskou kancelář Koks-Kompleks z Kramatorsku. Obě firmy jsou našimi podílníky.


    Giprokoks se zabývá komplexním poskytováním inženýrských služeb, zejména v oblasti projektování nových a rekonstrukce, obnovy a modernizace stávajících koksárenských baterií na celém světě.

    Ústav vniknul před více než 80 lety a každá třetí tuna vyrobeného koksu na světě pochází z baterií navržených Giprokoksem.

    Na základě projektů Giprokoksu vzniklo v 25 zemích různých částí světa 59 koksárenských závodů s výrobní kapacitou 200 tis. až 7600 tis. tun koksu ročně.

    V současné době ústav zaměstnává 600 pracovníků, ze kterých 500 tvoří inženýrský kádr s vysokými kvalifikacemi a velkými zkušenostmi.

    Náš druhý podílník Koks-Kompleks, firma s více než desetiletými zkušenostmi, se zabývá projektováním (detail engineering) strojů a zařízení pro potřeby koksoven.

    Koks-Kompleks zpracoval technickou dokumentaci koksárenských strojů a vybavení pro závody v Polsku, Brazílií, Turecku, Rusku a na Ukrajině.

    Nyní firma zaměstnává více než 40 zkušených odborníků projektantů.

    Obě firmy disponují obrovským projekčním potenciálem, který je schopen vyvíjet působnost na trzích celého světa. Mnoholeté zkušenosti, vysoké třídy odborníci a vzdělaný inženýrský kádr prostřednictvím navrhovaných novátorských technologií způsobují, že jak Giprokoks, tak i Koks-Kompleks jsou přítomny všude, kde se provádějí nové investice v koksárenském průmyslu.

    Cílem zřízení naší společnosti je udržení přímého kontaktu se zákazníkem, možnost ještě lepšího poznání jeho potřeb, a také předvedení zákazníkovi nejmodernějších inženýrských řešení a inovačních výrobků v oboru koksochemie.